pyrokinezi - Parasepia
pyrokinezi nasıl yapılır anlatmadan önce pyrokinezi nedir ilk önce buna cevap vereyim sonra ateşi kontrol etme tekniklerini tüm ayrıntısıyla sizlere sunayım.

pyrokinezi ateş kontrolüdür. ruhsal gücü açığa çıkarıp pratik yaptıkça ateş üzerinde kontrol sağlanır. telekinezinin alt dalları olarak nitelendirdiğimiz kinezilerin en popüleri ve ilgi çekici olanıdır.

sakın ola pyrokineziyi ateş elementi ile karıştırmayın. ateş elementi genelde burçlarda bahsedilir ve bu bahsetme tamamen kişilik özelliğini belirtme amaçlıdır. burçlar haricinde ateş elementi şifacılık da da kullanılabiliyor. ama konumuz şifa değil.

kısacası pyrokinezi ile ateş elementi farklı bir olay o yüzden birbirine çok karıştırmayın.

yapılacak belli başlı şeyler olsa da aslında pyrokinezi ile neler yapılacağı tamamen hayal gücünüze kalmıştır. bu tüm parapsikolojide böyle. neleri hayal edebiliyorsan onları yapabilirsin, hiçbir sınır yoktur.

yine de belirtmem gerekirse pyrokinezi ile temel olarak ateşi arttırıp azaltabilir, ateşi söndürebilir ve pyrokinezi ile ateş oluşturma çalışması yapabilirsiniz. ateş oluşturmadan kastım sıfırdan ateş yakabilmektir. çok fazla vakit ayırıp pratik yaparsanız gerçekten ateş ile bir bütün olmaya başlarsınız ve bunun sonucu olarak da artık ateşin sıcaklığından da daha az etkilenebilir hale gelirsiniz. evet bunu başarmak ateş üstünde yürüyebileceğiniz anlamına geliyor. tabii tüm bunların gerçekleşebilmesi için ciddi zaman ayırmanız ve çok fazla pratik yapmanız gerekiyor. 3-5 günde olabilecek şeyler değil bunlar.

hissetmediğin, bir bütün olmadığın şeyi kontrol edemezsin. bu yüzden ateşi kontrol edebilmek için ilk önce ateşi hissetmelisin. ateşi hissetmek içinde her gün düzenli olarak meditasyon yapmalısınız ki bu hissi gerçek anlamda yaşaya bilin. öyle ki ateşi hayal ettiğinizde bu sıcaklığı hissedebiliyor, ateşin içindeymişsiniz gibi terleye biliyor olmalısınız. ateş meditasyonu bizim ilk çalışmamız olacak. lütfen hiçbir çalışmayı aksatmadan yapmaya çalışın. çalışmaları belirttiğim sürelere riayet ederek yapın, mümkünse çalışmalara söylediğim süreden daha fazla vakit ayırın.

unutmayın ateş meditasyonu bu konunun ilk, temel ve en önemli çalışmasıdır. bu çalışma sayesinde ateşi tüm bedende hissedeceksiniz o yüzden mümkün olduğunca etkili ve uzun yapın.
2 farklı ateş meditasyonu anlatacağım ama ben 2. meditasyonu yapmanızı tavsiye ederim.

ateş meditasyonu 1

1- dik bir şekilde oturun veya sırt üstü uzanın.
2- gözlerinizi kapatın ve bir süre sakince nefes alıp verin. yalnızca nefes alışverişlerinize odaklanın. nefesinize odaklanmak zihninizi boşaltacaktır. aklınıza gelen düşünceleri susturmaya çalışmayın. nefesinize odaklanmak ve o düşüncelerle uğraşmamak bir süre sonra onları susturacaktır.
3- cehennem, yanardağ, büyük bir fırın veya yoğun ve çok sıcak büyük bir ateş hayal edin. yavaşça ateşe yaklaşın. ateşe yaklaştıkça sıcaklığını hissettiğinizi düşünün. her adımınızda sıcaklık gittikçe artıyor. yavaş yavaş sıcaklık artıyor ve tüm bedeninizde bunu hissediyorsunuz.
e sıcaklık artık çok fazla, öyle bir sıcak var ki terlemeye başlıyorsunuz. adımlarınız bitti ve artık ateşin içindesiniz. tüm bedeniniz yanıyor. yalnızca bu yanmayı hayal etmiyorsunuz aynı zamanda tüm bedeninizde bu sıcaklığı hissediyorsunuz.
eğer ki ben sıcaklığı hissedemiyorum diyorsanız geçmiş anılarınızdan yararlanın. muhakkak geçmişte eliniz falan yanmıştır ya da ateşe çok yaklaştığınız bir zaman olmuştur. i̇şte ateşe yaklaşırken aynı zamanda geçmişte elinizi yaktığınız anı düşünün ve tekrar o sıcaklığı hissedin. ve bu sıcaklığın hissini kaybetmeden artırmaya çalışın.
son olarak içinde bulunduğunuz ateşin başınızın üstünden bedeninize girdiğini düşünün. ateş tüm bedeninizi kaplasın. i̇çin için yandığınızı düşünün ve bunu hissedin.

ateş meditasyonu 2

1- bir adet mum yakıp masaya koyun.
2- sandalyeye dik bir şekilde oturup gözlerinizi kapatın.
3- i̇lk meditasyonda olduğu gibi bir süre nefes alışverişlerinize odaklanıp zihninizi boşaltın.
4- mumda ki ateşin uzayıp başınızın üstünden bedeninize girdiğini düşünün. ateşi bedeninize bir kere değil meditasyon boyunca sürekli alın, sürekli bedeninize mum ateşinin girdiğini hayal edin.
5- ateş bedeninize girerken ateşin sıcaklığını hissedin. ateşi tüm bedene, ayak parmak uçlarınız dan saç telinizin uçlarına kadar götürün. ve bunu yaparken de ateşin sıcaklığını yoğun bir şekilde hissedin. öyle bir hissedin ki tüm bedeniniz sıcaktan terlesin.

bu iki meditasyondan birini seçerek çalışmayı yapıyorsunuz. unutmayın en az 30 dakika bu meditasyonu yapacaksınız. süre lütfen fazla gelmesin, fark ettiyseniz en az dedim çünkü rahatça gelişebilmek için süreyi uzun tutmalısınız.

ateşi arttırmak ve oynatmak

meditasyonun hemen ardından gözlerinizi açın ve yanmayacak kadar elinizi muma yaklaştırın. meditasyonda bedenimize ateşi, ateş enerjisini depolamıştık ya. hah şimdide o ateşin, muma yaklaştırdığınız elinizin avucundan yavaşça çıktığını ve mumun ateşine karıştığını düşünün. bunu yaparken de mumda ki ateşin sizden çıkan ateşle birleşip arttığını düşünün.
tabii sadece arttığını düşünmeyin. sizdeki ateşle mumun ateşi karıştığı için bir bütünlük sağlandı. elinizi sağa sola oynatmadan yalnızca içinizde ateşin sağa veya sola hareket etmesini isteyin ve bunu isterken de hareket ettiğini hayal edin.

ateşi söndürmek

ateş söndürme çalışması ise biraz önceki çalışmanın tam tersi. bedenimizdeki ateşi dışarı verip mumun ateşini arttırdıktan sonra(bedeniniz tekrar eski haline dönüp soğuyana kadar ateşi boşaltın) bu seferde mumdaki ateşin avuç içinden bedeninizi girdiğini düşünün. bedeninize girdikçe mumun ateşinin azaldığını düşünün.

bu her iki çalışmada da yeni başladığınız için tam performans gösteremeyebilirsiniz. ateşi ne çok fazla arttırabilir ne de mum ateşini tamamen söndürebilirsiniz. her gün düzenli olarak bu iki çalışmayı 10’ar dakika yaptığınızda zamanla ateşte artış ve azalış gözlemleyeceksiniz.

kibrit ateşini söndürmek ve arttırmak

mum çalışması sonucu ateşi istediğiniz gibi arttırabiliyor, azaltabiliyor ve istediğiniz yöne hareket ettirebiliyor olduğunuz zaman, biraz daha zorlayıcı ve gelişiminize çok büyük katkısı olacak bir sonraki çalışmaya geçebilirsiniz.

mum ateşi sürekli yandığı için anlık olarak ateşi arttıramıyor ve azaltamıyordunuz. çünkü mum yanıyor, yani bir yere kaçtığı yok. bu yüzden ani etkilerde ustalaşabilmeniz için çalışmaları bu sefer kibrit üzerinde deneyeceksiniz.

ateş arttırma

1- yaptığınız meditasyonu bi anda hatırlayıp anlık olarak ateşin sıcaklığını tüm bedeninizde hissedin.
2- bir tane kibrit yakın ve elinizi yanmayacak şekilde ona yaklaştırın.
3- bedeninizde hissettiğiniz o sıcaklığın yani ateşin yine avuç içinizden kibrite gittiğini ve kibritin ateşini arttırdığını hayal edin.

bu çalışma ile kibrit ateşini arttırarak kibriti normal sönme süresinden daha hızlı bir şekilde söndürmeye çalışacaksınız.

ateş söndürme

1- elinizi kibrit ateşine yaklaştırdıktan sonra avuç içinizin vakum gibi, elektrikli süpürge gibi tüm ateşi içine çektiğini düşünün.
2- bunu düşünürken de ateşin bir anda söndüğünü hayal edin.

bir önceki çalışmada ateşi arttırıp hızlıca söndürmeye çalışıyorken bu çalışmada da kibrit yanıp kül olmadan söndürmeye çalışacaksınız. gönül ister ki her gün bir kibrit kutusuyla ateşi arttırma, diğer kibrit kutusuyla ateşi söndürme çalışması yapın ama maliyeti fazla olabileceği için kutu içindeki kibritlerin yarısını bölerek bu çalışmayı yapabilirsiniz. eğer ki her gün yapamazsanız iki günü geçmesin, taş çatlasın 3 günde bir bu çalışmayı yapın. ama ne kadar çok ara verirseniz o kadar gerilersiniz, bunu da aklınızdan çıkarmayın.

pyrokinezi ateş yakma çalışması

bu noktaya kadar anlattığım tüm çalışmaları doğru ve düzenli bir şekilde yaptıktan sonra belirttiğim şekilde gelişme gösterdiyseniz artık son çalışma olan pyrokinezi ile ateş oluşturma çalışmasına başlayabilirsiniz. ateş yakabilmek içinde öncelikle meditasyonun şeklini biraz değiştireceğiz. normalde meditasyonda ateşi tüm bedende hissediyordunuz. artık ateşi tüm bedende hissetmek yerine tek bir noktada hissetmeye çalışacaksınız, geri kalan yerler ise normal soğukluğunda kalacak.

1- masanın üzerine yanan bir mum koyun. dik bir şekilde oturun (mumun üstüne değil). sakince bir süre nefes alıp vererek nefesinize odaklanın. ama bu sefer gözlerinizi kapatmayın.
2- i̇şaret parmağınızı muma yaklaştırın.
3- mumda ki ateşin işaret parmağınızdan içeriye girdiğini, girerken de tüm sıcaklığın parmağınızı kapladığını düşünün.
4- bu sefer ateşi ve ateşin sıcaklığını yalnızca işaret parmağınızda hissedin, bedenin hiçbir yerine götürmeyin.
5- i̇şaret parmağınız sıcakken eliniz ve elinizin tüm parmakları dahil tüm bedeniniz normal ısısında kalsın.
6- 5 dakika boyunca işaret parmağınıza bu sıcaklığı doldurun ve 5 dakika boyunca da bunu yavaşça dışarıya boşaltın. bunu yaparken de parmağınızın tekrar soğuduğunu hissedin.

bu çalışma doldurma ve boşaltma toplamda 10 dakika sürecek bunu 3 kez yani yarım saat yapın. yalnızca parmağınızda ateşi(sıcaklığı) ve soğukluğu hissedene kadar bu meditasyona devam edin. meditasyonu başarı ile tamamladıktan sonra artık ateş yakmaya hazırsınız demektir.

pyrokinezi ateş oluşturma tekniği

pyrokinezi ile ateş yakmak için artık tüm donanıma sahipsiniz demektir. eğer söylediklerimi harfiyen uyguladıysanız tabii. geldiğiniz seviyeden ötürü ateşe ihtiyaç duymadan ateşi hissedebiliyor olduğunuz için bu çalışmada muma ihtiyacınız yok. ha isterseniz yine de kullanabilirsiniz sizin tercihiniz.

1- son anlattığım meditasyonda işaret parmağınıza ateşi dolduruyordunuz ya hah tamda bunu yapacaksınız.
mum kullanmak isteyenler mumda ki ateşin parmağına dolduğunu hayal etsin, istemeyenlerde parmağının ucunda ateşin yandığını ve ateşin sıcaklığı ile birlikte parmağına dolduğunu düşünsün.
2- boş a4 kağıdına çember ve içinde nokta olan bir şekil çizin. i̇şaret parmağınızı noktaya yaklaştırın. parmağınızı kağıda değdirmeyin ama arada çok boşlukta olmasın. parmağınızı kağıda yakın tutun.
3- biraz önce parmağınıza doldurduğunu o ateşin yavaş yavaş parmağınızdan dışarıya çıktığını ve kağıdı yaktığını hayal edin.
4- bu çalışmayı düzenli olarak yaptığınızda kağıtta his oluşmaya başlayacaktır. his oluşuyorsa ateş yakma çalışması için yeterli düzeye gelmişsiniz demektir. bu çalışmaya devam ettiğinizde ateşi yakabilir hale geleceksiniz.