islam ve astral seyahat - parasepia
merhabalar. sizlere astral seyahati belki de ilk defa duyacağınız bir şekilde ve islam dinine uygun şekilde anlatacağım. size karşı bu anlattıklarımın doğruluğunu savunmuyorum inanıp inanmamak size kalmış, sadece bu konuda bildiklerimi ilgili kişilere aktarmak isterim.

keyifli okumalar :)

*bu konuya göre* astral seyahat ile ilgili; i̇nternetten, youtube'dan, farklı forum sitelerinden ya da dışarıdaki insanların çoğundan duyduğunuz, okuduğunuz izlediğiniz ve dinlediğiniz çoğu bilgi yanlıştır.
örneğin söylenir ki rahat bir yeri geçin, her yer karanlık olsun, üzerinizde sizi rahatsız etmeyecek kıyafetler olsun, rahatladığınızı düşünün, nefes alın nefes verin, uçtuğunuzu düşünün vs..
astral seyahat bu kadar basit bir şey olsa bugüne kadar yeryüzünde yaşayan milyarlarca insan yapabilirdi zaten. bunun bu denli kolay ve basit anlatılmasının sebebi ise astral seyahati pazarlamak, reklam yapmak, insanlara bunu basit gösterip nefsini cezbetmek gibi şeyler var. bunun üzerinden para kazanılması da bir başka saçmalok tabii çünkü astral seyahati herkes yapabilir.
astral seyahat din, dil, ırk, cinsiyet gibi ayrımlar yapmaz. i̇nternette okuduğunuz şeylerin çoğuna yalan dedik ama doğru olanlar da vardır elbet.
bunun için öncelikle nefsi terbiye etmek gerekir, nefis sizin çakralarınızı ve i̇slam'a göre letaiflerinizi köreltir, kullanışsız hâle getirir.
bunun için benim vegan orucu dediğim bir sey var. en az 21 gün olacak şekilde hayvani gıdalardan uzak durulması gerekir. et, süt, yumurta, bal gibi.. tabii zaten bunları alabilecek gücünüz varsa boş verin astral seyahati, güzel bir tatile çıkın:d

neyse en az 21 gün boyunca bu hayvani gıdalardan uzak durduk, burada bitmedi. teknolojik aletlerin çogu kızılötesi ışın yayar ve bunlar insanın manevi ruhuna zarar veren ışınlardır. bu 21 gün boyunca bunlardan da uzak durulması, kullanılmaması gerekir.
nefsi terbiye etmek ve astral ruhu canlandırmak için yapılması gereken şeyler bu kadar değil. bunların yanında ruhu rahatlatmak ve binevi huzura ermek için yapılması gereken şeyler vardır

i̇slam alimleri bunu ibadetler ve zikirler ile yapar. keşişler meditasyon yapar, ayinler yapan topluluklar bile var. burada kesin net bir şey söylemek çok doğru olmaz çünkü dediğimiz gibi astral seyahat, yaratocı tarafından insanoğluna bahşedilen bir yetenektir. din, dil, ırk ayrımı yapmaz.

diyelim ti zikirler, esmalar ve ibadetler ile bu süreci geçirdik, teknolojik aletlerden uzak durduk, hayvani gıdalardan uzak durduk. hemen astral seyahate çıkacak mıyız?
hayır ne yazık ki bu çok da elimizde olan bir şey değil. kendinizi çok geliştirmeyene kadar vücut ve ruh astral seyahate çıkacağı zamanı kendi belirler. bu süre zarfında yaptığınız ve yapmakta olduğunuz tüm bu zorlayıcı şeyleri devam ettirmeniz gerekiyor. vücut titremeye ve tatlı acı bir huzur gelmeye başladığı zaman hazırsınız demektir. tabii gözlerinizi ağrıtmaması için ışıkları kapatabilir, sizi rahatsız etmemesi için kıyafetlerinizi ince seçebilirsiniz. bunlar tamami ile yanlış değildir ama tek başlarına da yeterli değildir.
bu anlattığım şeyleri i̇slam dinine inanmıyorsanız bile bir düşünmenizi ve kafe yormanızı isterim çünkü bu yöntemleri eski şamanlar, gurular, keşişler ve daha niceleri de kullanıyordu.

sizlere mevlana ve ibn-i sina'nın bu konuda olan sözleri ve iddia edilen bazı şeyleri de anlatıp konuyu kapatmak isterim

mevlana celaleddin rumi; "can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrıdır. ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. can; boşlukta astar gibi gizlidir, bedense yorgan altında döner durur. sen bedensiz bir bedene sahipsin."

mevlana burada astral seyahatin ne kadar köklü olduğunu da söylemiş. ki zamanında antik mısır'da kahinler uzaylılar ile temasa geçtiğini bile iddia etmiş

mevlana 40 yaşına kadar bir medresede baş müderrislik yapmış, kitaplarda aşkı aramış bir adamdır. tebrizli şems ise hem müridini, hem mürşidini arayan bir garip adam. mevlana ile şems'in bir gün yolları kesişir. herkes mevlana'ya, bizi neden bıraktın da bu adam ile sohbetlere iştirak ettin diye darılır, küser ve kısar ama mevlana hiç birini dinlemez. zira o, kendine aşk'ı öğretecek, aşk'a ulaştıracak olanı bulmuştur. ancak önce şems mevlana'yı sınar. mevlana birkaç teste tabii tutulur. en sonunda şems onun hazır olduğunu düşünür ve odalarına kapanırlar ve dünya ile rabıtalarını keserler. k
kimisi onlar için "zikir ve sohbettedirler" derken, bazı kendini bilmezler işi cinsi münasebet boyutuna vardırmıştır. halbuki bunlardan hiçbiri doğru değildir. dünya ile rabıtasını kesen bu ikili, gayb alemine açılmıştır. bu ânı, anılarında şöyle anlatırlar:

"herkes bizi boş bir odada zikir çekiyoruz zanneder. halvetimizi böyle sanırlar. hatta mevlana'nın eşi bizi kapı deliğinden gözetler. ancak biz, aslında onları arş'tan izlemekteyiz."

i̇bni sina ise
"beden nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir, istenirse bedenden ayrılır. tamamen ayrılınca bir daha yok olmaz." der.

ayrıca piri reis'in haritasını astral seyahat yardımı ile çizdiğini söyleyenler de var..

bu entryi burada bitirmek isterim umarım anlatabilmişimdir.
burara astral seyahati islama uygun şekilde anlattım. bunun dışında ruhunu şeytana satıp karşılığında bu gibi şeyleri elde eden insanlar da var.
bu yüzden lütfen kimse gelip "hayır şu şöyle değil böyle değil" gibi şeyler söylemesin, yorumlarınızı ve benim yanlış,eksik yazmış olduğum şeyler varsa lütfen belirtin :)
i̇yi günler parasepia