astral seyahat - parasepia
astral seyahat, astral projeksiyon ya da beden dışı deneyim olarak adlandırılan olay, ruhun kısmen fiziksel bedenden ayrılarak bunu yapan kişinin bulunduğumuz yaşam alanı dahil diğer katmanlarda seyahat edebilmesidir.

“ruhun kısmen bedenden ayrılması” dedim ama aslında parapsikoloji camiasında fiziksel bedenden ayrılanın astral beden olduğu söylenir.

astral seyahat spesifik değildir, her insanda bu özellik bulunur. spesifik olan tek şey astral seyahati gerçekleştirebilme süresinin kişiden kişiye göre farklılık göstermesidir.

astral seyahat teknikleri ya da astral projeksiyon teknikleri dediğimiz yöntemler uygulanarak beden dışı deneyimi yaşamak isteyen bireyler bilmelidirler ki süre çok uzun olsa bile yürekten isteyerek, inanarak çalışmalara devam etmeleri astral seyahati gerçekleştirebilmeleri için yeterlidir.

peki, astral seyahat nasıl gerçekleşir?
astral seyahat tüm ruhsal çalışmalarda olduğu gibi temel olarak yalnızca hayal etmeye dayanır. hayal etmenin yanı sıra perhiz yapmak, bedensel ve ruhen bu deneyimi yaşayacak olgunluğa erişmekte gerekir.

bu üç önemli şart ve diğer gereksiz ayrıntılar yerine getirilince enerji bedenlerinden birisi olan astral beden sayesinde kişi fiziki bedeninden ayrılır. bulunduğu katmana ve şartlarına uygun bir biçimde yüce yaradan’ın var etmiş olduğu güzellikleri keşfedip madde ötesi alemi keşfetmeye başlar.

astral seyahat katmanları, yaşadığımız dünya içerisindeki farklı alemler ya da boyutlar olarak düşünülebilir. bu katmanları seçme şansı yolun başındaki kişiler için mümkün değildir.

yeni başlayanlar bulunduğu ruhsal düzeye göre ilgili katmanda seyahatlerine başlar. kendini geliştirip deneyim kazandıkça üst katman dediğimiz noktalara ulaşabilir ve istediği katmanlar arasında seyahat edebilir.

çoğunluğun istediği, “astral seyahat yapayım ve yaşadığımız dünya içerisinde gezineyim” dir ama takdir edersiniz ki o noktaya ulaşabilmek kolay bir meziyet değildir.

o noktaya ulaşabilenler anadolu da sıkça duyduğumuz “ermişler, erenler” dediğimiz kişilerdir ve onlar madde ötesine ulaşmış olmalarına rağmen aynı zamanda maddeye etki edebilecek kadar ruhsal gücü elinde bulunduran kişilerdir de.

herkesin astral seyahat hakkında bildiği doğru, bu seyahat bulunduğumuz dünya içerisinde gerçekleşse bile enerji beden ile yapıldığı için hiçbir maddeye dokunulamayacağıdır.

yalnızca olan biteni seyredip işitebilirsiniz. sıradan insanların yapabileceği yalnızca bu kadardır. kimse sizi görmez, binaların, yapıtların içlerinden geçerek “seyahat” kavramını hakkıyla yerine getirmekle kalırsınız.

en uç, en ileri nokta dediğimiz yere yalnızca ilahi kudret ile gelebilirsiniz ve oraya ulaştığınız anda dünyanın hatta evrenin istediğiniz yerine istediğiniz anda yalnızca enerji bedeniniz ile değil fiziksel bedeniniz ile de ulaşabilirsiniz.

i̇nsanın aklının alamayacağı hayal dahi edemeyeceği hatta inanmayacağı bu özellik her insanda bulunmaktadır ve ortaya çıkacağı güne kadarda bulunmaya devam edecektir.

yapmanız gereken tek şey istemektir. eğer bir şeyi gerçekten isterseniz yaratıcı, evren, adına her ne derseniz, o isteğinize ulaşabilmeniz için gerekli işaretleri yollayacaktır. yapmanız gereken yalnızca istemek ve iç sesinizi dinlemektir.